ZAKÁZKA - SEBEPOŠKOZOVÁNÍ
STROM ŽIVOTA

Radu, ahoj… Prosím pro ♥ mandalu. Je to nutné. Dnes jsem objevila, že se řezala na ruce.
Z psychického přepětí. Protože je doma dusno a chybí jí táta… Musím to jako máma řešit…
První, co mě napadlo, byla mandala pro ni… Děkuju…

Když jsem Ti psala, tak jsem Ti vlastně napsala minimum informací, ale jelo mi v hlavě, že víš.

No ještě, že jsi mi poslala fotky .... to je úplně někdo jiný, než na počátku prázdnin .... 4 měsíce
a taková proměna? asi začínám chápat ....

Tělo i ona se tváří, že je už skoro dospělá, ale uvnitř je hodně, hodně křehká. Samozřejmě to skrývá.

Pořád se ujišťuje, jestli je krásná, chytrá…

Vždycky ji šlo tělo napřed než duše.

♥ tak to úplně nedopadlo ..... vůbec nevím proč, vzala jsem fialovou křídu a vyznačila si obrysy ... začala pracovat a co myslíš? všechna fialová, byť byla očištěná, se natáhla do mandaly a nešlo prostě pracovat ...

Ještě musím říct, že mi pořád skákala do rukou jiná mandala a to odvaha .... ale protože jsem měla jasný cíl, obešla jsem to ... a vzala ten strom, který jsem viděla ...

Když jsem si to nechávala projít hlavou, vlastně když jsem šla pro nový papír, znovu jsem vzala
2 x mandalu odvahy ... pak mi to došlo ...

ale její duše není, není vůbec tranformovaná a vlastně má strach se transformovat ...

Takže ..... mandala ve fialovém závojí zhořela ... poprosila jsem o odvahu přijetí sebe sama a skočila mi do rukou jiná mandala stromu (ta z vize) .... ani jsem netušila, že jsou dvě ...

A co to tedy, Radi, znamená?

♥ nemá kořeny, protože ♥ odešel, když byla malá?

Duše se bojí transformovat se?

… ♥ často padá. Pořád má odřená kolena, nějaké škrábance, odřeniny. A bolí ji už několik let záda…

Můžu já v tom něco udělat? Jako máma?

Jo, uděláme mandalu :-) samozřejmě k tomu vše popíšu .... jen jsem Ti to potřebovala říct aktuálně, ať víš, co se děje .... mám už půlku nové, ty nohy, o kterých nyní čtu, tam uvidíš :-) spadla mi tam TUNA písku :-) pak mi to došlo, říkám OK a teď si dala pauzu a píšeš o nohách :-)


jede to, je to dobrý :-)

To je taková krása.

To nevím :-) protože já jedu ty ochranné prvky a těch je tam tolik, že jsem na to sama koukala :-) vše sepíšu ... ona svítí, ale když uvidíš, jak mě ruce vedly ...

Mě teda vůbec nepřipadá přemnožená ochranou.
Jediné, co mi trochu nesedí, jsou ty černé „škrábance“ kolem vnějšího kruhu…

No vidíš a právě ta černá je ochrana ...

Analýza:

Dle zadání jsem si vybrala motiv, který jsem jasně uviděla, STROM ŽIVOTA. Jak je vidět na první fotce, tento se v průběhu změnil, neboť si dívka prochází proměnou z dívky na ženu. V autentickém textu je též vidět téma ODVAHY, která nyní dívce k úplné proměně chybí. Odvaha se váže k tématu: být svá, odvaha být tím, kým opravdu jsem. S přijetím svých kladů, ale též svých slabých stránek, stínů.

Již v kořenech stromů je vidět černá barva, která zabraňuje dívce nést následky za neschopnost komunikace mezi matkou a otcem. Tento handicap je nadále povýšen černou tečkou, dá se říci v kořenové čakře, ta je však výše ... černá tečka tudíž pod kořenovou čakrou symbolizuje ochranu směrem k dívce z nevyživovaných kořenů. Tato bude dívku nadále chránit.

Třetí symbol sloužící k ochraně dívky je černý paprsek okolo páté, šesté a sedmé čakry, tentokrát již však výrazně začínající z pravé strany, tudíž jednoznačně chrání dívku tam, kde nedostačuje otec. Z matčiny strany stačí pouze ochrana v červené barvě, kterážto svůj úkol řádně plní.

Zmíněný bod se váže k začátku, kdy jsem si mandalu označila pro lepší viditelnost ve fialové barvě, která mi původní mandalu zničila. Její prach se dostal do částí pro písky, mandala tudíž nemohla být komplexní. Což je opět předmětem problémů dívky, která je díky všemu uvedenému přecitlivělá a vnímavá ke svému okolí mnohem více, než k sobě samotné. Tento fakt jí vyčerpává natolik, že se brzy vyčerpá plněním požadavků okolí a nezbývá jí tak čas na ní samotnou. Z toho pramení poškození sebe sama pro návrat do těla. Uvědomění si svých hranic.

Čímž se dostáváme k dalším ochranným prvkům mandaly a tou je zelený okraj v první částí kruhu, kterou chceme dívku chránit v dospívání. Bohužel je stále na počátku a ve vývoji, čili musíme ponechat velký prostor růžové, avšak tu necháváme v pozadí tak, aby i když bude nadále potřeba běžné problémy řešit, mohla v klidu dojít správným závěrům pro svůj další život.

Celý vnitřek mandaly je udělán svítivou barvou, aby mohl působit i v noci. Což zřetelně vidíme na fotkách. Symbol monády jinu a janu nebyl záměr stejně, jako dvě červené nohy, které potřebují opravdu velmi stabilně stát a nést celé tělo (rozepsáno v autentickém textu výše). Monáda je pro dívku otočená tak, aby směrem ke kořenům šla v tuto chvíli jangová energie, a sice přijetí svých dispozic, které nejsou stejně, jako u nikoho, jen pozitivní.

Dívka toto odmítá. Z čehož pramení všechny potíže. Nepřijetím sebe sama. Odmítáním sebe sama. Dívce nebyla poskytnuta dostatečná ochrana ze strany matky a prakticky nulová opora ze strany otce.

Ostatní sféry se týkají srdce a srdeční čakry, centra. Ve všech částech se snažíme ochránit a podpořit dívku v jedinečnosti sebe sama. Používáme zde červenou pro stabilitu, zelenou pro ochranu a šedou pro moudrost v odmítání. Dívka se na své cestě bude učit moudrosti. Není-li jí dána přirozená vlastnost umění poznat sebe sama pro žití vlastního života, bude se učit toto chápat vyšší moudrostí.

Standardně jedinec cítí, že jej chce někdo poškodit, že mu chce někdo ublížit .... Dívka toto nemá. Nepozná to. Šedá barva jí zde pomáhá na rychlou logickou analýzu vyhodnocení situace, na kterou může reagovat podle sebe, nikoliv podle někoho. Tam se pak cítí nekomfortně, což je příčinou zmíněných problémů a následných reakcí.

Zmíněný fakt se prolíná do všech rovin dívky od bytí "já jsem" přes cítím, dělám, miluji až po mluvím, vidím, rozumím J zde netřeba dalších rozborů? Tyto části mohou paradoxně lahodit v mandale lidskému oku, avšak POZOR, právě toto je problém.

Dívka si musí ke všemu dojít právě rozumově – ROZUMÍM. Což je právě ono nebezpečí, neboť na ostatní působí jako TA ROZUMNÁ. Proto přetěžovaná! V mandale jsme se snažili o nápravu, ochranu a oporu. NE, JÁ MÁM PRÁVO NEROZUMĚT.

COŽ JE DEMONSTROVÁNO POSLEDNÍ BAREVNOU VÝRAZNOU ČÁSTÍ, KTERÁ JE NEJSTĚŽEJNĚJŠÍ ČÁSTÍ MANDALY. VŠECHNA MÁ CENTRA JSOU PROPUSTNÁ TAK, ABY BYLY V POŘÁDKU PRO MĚ .... A PROTOŽE VÍM, KDE JE MŮJ PROBLÉM, MÁM V KORUNNÍ ČAKŘE PŘIDÁN ROZUM PRO RYCHLEJŠÍ VYHODNOCENÍ SITUACE (nad fialovou je rovněž jasná šedá barva).


Děkuji za citlivé téma a projevenou důvěru k jeho zpracování,
Radana Eleén (RE), ve dnech 1. 10. – 5. 10. 2019

Aktuálně: dne 20. 10. 2019 jsme s maminkou hovořili a první jasné pozitivní reakce dítěte jsou na světě :-) krása, děkuji systému, že mi neustále ukazuje svou unikátní tvář a děkuji sobě, že se mohu dívat :-) RE